Diety odchudzające


Integracja sensoryczna

Utrzymanie równowagi, koordynacja ruchowa, rozpoznawanie przedmiotów czy też odczuwanie bólu. Są to elementy, których uczymy się w pierwszych latach życia, a odpowiada za nie proces, jakim jest integracja sensoryczna. Proces ten rozpoczyna się już w życiu płodowym, a trwa do siódmego roku życia. Prawidłowy rozwój pod tym względem decyduje o tym, iż dziecko jest w stanie odbierać bodźce zewnętrzne i wewnętrzne. Odczuwa wszystkimi zmysłami i na swój sposób porządkuje informacje, które dostarczane są do mózgu.


Rodzice są w stanie zauważyć pierwsze objawy, iż to właśnie ten proces nie przebiega prawidłowo. Integracja sensoryczna jest bardzo ważna, bo to w dużej mierze ona decyduje o dalszym rozwoju dziecka. Gdy da się zauważyć problemy z utrzymaniem równowagi, rozpoznawaniem przedmiotów, zbyt małą wrażliwością na bodźce słuchowe, wzrokowe, ale i dotykowe, prawdopodobnie doszło do zaburzeń na tle przetwarzania bodźców zmysłowych. Po stronie rodziców leży podjęcie odpowiednich działań, by wspomóc walkę o sprawność dziecka.

07.02.2014. 15:17

Czy tabletki odchudzające mają wpływ na nasze zdrowie?

Tabletki odchudzające zdobywają coraz większą popularność. Swoim działaniem przyspieszają proces odchudzania jednak nie zastępują go w całości. Ich działanie jest skuteczne tylko wtedy, kiedy stosujemy dietę lub aktywność fizyczną.

W swoim składzie często zawierają l-karnitynę, która wywołuje wzrost wydzielanej energii, która z kolei stymuluje spalanie tkanki tłuszczowej. L-karnityna przyspiesza spalanie tłuszczu, ale również zapobiega tworzeniu się nowych komórek tłuszczowych oraz ich magazynowaniu. Chrom znajdujący się w tabletkach odpowiada za utrzymywanie w normie poziomu insuliny. Tabletki odchudzające przyczyniają się także do ograniczania ilości wchłanianych węglowodanów. Tabletki odchudzające mają wpływ na nasze zdrowie, jednak bez odpowiedniej aktywności fizycznej lub diety ich działanie jest niewielkie.

08.07.2013. 14:14